Wczoraj media poinformowały, że dwaj nastolatkowie zostali zatrzymani przez policję za jazdę na hulajnodze wokół pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Dziś policja opublikowała nagranie, z którego wynika, że chłopcy najeżdżali na pomnik, traktując go jak skatepark.

Jak poinformowali policjanci, młodzi ludzie zostali jedynie spisani  i pouczeni, a hulajnogi im zwrócono.

Decyzją ówczesnego szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z końca 2017 roku plac Piłsudskiego w Warszawie, na którym znajduje się pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej i pomnik Lecha Kaczyńskiego, został ustanowiony terenem zamkniętym.

Po odsłonięciu obydwu pomników jest monitorowany przez policję 24 godziny na dobę z powodu "wzmożonego ruchu turystycznego".