fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

NSA wstrzymuje kolejne uchwały KRS ws. wyborów do SN

Fotorzepa, Danuta Matłoch
Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił wnioski o zabezpieczenie i wstrzymał wykonanie uchwał Krajowej Rady Sądownictwa ws. powołania sędziów do dwóch izb Sądu Najwyższego: cywilnej i kontroli nadzwyczajnej.

Przypomnijmy, iż we wtorek NSA uwzględnił wnioski sędziów pretendujących do Izby Karnej Sądu Najwyższego i wstrzymał uchwałę KRS o ich nierekomendowaniu prezydentowi. Nie uzyskali oni pozytywnej oceny Krajowej Rady Sądownictwa i nie przedstawiono ich prezydentowi do nominacji.

 

W dniu 27 września 2018 r. Naczelny Sąd Administracyjny rozpoznał trzy kolejne wnioski osób kandydujących na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego o udzielenie zabezpieczenia w postępowaniu o uchylenie uchwały Krajowej Rady Sądownictwa w przedmiocie przedstawienia (nieprzedstawienia) wniosków o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego - głosi komunikat opublikowany na stronie NSA.

Jak czytamy, w sprawie dotyczącej kandydata do Izby Dyscyplinarnej, NSA oddalił wniosek o udzielenie zabezpieczenia. Natomiast w sprawach dotyczących kandydatów do Izby Cywilnej oraz Izby Spraw Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych wstrzymał wykonanie w zaskarżonej części uchwał KRS z 28 sierpnia.

- To, co postanowił teraz NSA, nie ma żadnego znaczenia dla procedury powołania przez prezydenta kandydatów na sędziów wskazanych przez KRS - skomentowała postanowienie NSA posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz, cytowana przez portal 300polityka.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA