fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Kim jest Łukasz Piebiak?

Łukasz Piebiak
tv.rp.pl
Łukasz Piebiak został wiceministrem sprawiedliwości w listopadzie 2015 r.

Do chwili powołania na stanowisko podsekretarza stanu był bardzo aktywnym członkiem zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia", W lipcu 2017 zarząd stowarzyszenia wniósł jednak o wykluczenie Łukasza Piebiaka ze stowarzyszenia. Swoją decyzję uzasadniał wypowiedziami wspierającymi zmiany w ustawie - Prawo o ustroju sądów powszechnych, jako sprzecznych z podstawowymi celami „Iustitii". We wrześniu 2017 r warszawski oddział „Iustitii" usunął go ze stowarzyszenia.

Wiceminister urodził się w 1976 r. w Lublinie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

W latach 2009-2010 pracował w zespole ekspertów ds. reformy wymiaru sprawiedliwości powołanym przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Prowadził wykłady i szkolenia dla adwokatów, radców prawnych, aplikantów aplikacji ogólnej i sędziowskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, aplikantów radcowskich i adwokackich a także asystentów sędziów, referendarzy i urzędników sądowych. Jest autorem wielu publikacji m.in. z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego.

Łukasz Piebiak jest ojcem trzech córek i syna.

Czytaj także:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA