fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

KRS: sędzia Piotr Schab na razie bez awansu

Piotr Schab
tv.rp.pl
Sprawa konkursu na wakat w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie w którym startował sędzia Piotr Schab, rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych nie doczekała się w środę finału podczas posiedzenia Krajowej Sady Sądownictwa.

Wygląda na to, że do września w tej sprawie nic się nie zmieni. Prezes SA w Warszawie nie przesłała bowiem KRS dokumentacji kandydatów do awansu w stolicy. Powód? Uchwały zgromadzeń sędziów sądów apelacji warszawskiej, którzy wzywają do niebrania udziału w postępowaniach konkursowych, które toczą się przed obecną Radą.

Rada zastanawia się czy wystąpić do prezes SA o przesłanie dokumentacji. - To jedyne co możemy zrobić - tłumaczy "Rzeczpospolitej" sędzia Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.

Podczas pierwszego dnia posiedzenia Rady pojawił się pomysł by sędziowie-kandydaci, których dokumentacja nie dotarła do KRS dostarczyli ja do Rady sami. - To pomysł trudny do przeprowadzenia na szybko. Posiedzenie kończy się za dwa dni - mówi sędzia Mazur.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", zespół powołany do oceny kandydatów chce wezwać sędziego Piotra Schaba na wrzesień na przesłuchanie mimo braku dokumentów.

Czytaj także:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA