fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

SN uchylił immunitet sędziemu, który miał zgwałcić koleżankę

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Jest zgoda na tymczasowy areszt i pociągnięcie do odpowiedzialności karnej bydgoskiego sędziego, który miał brutalnie zgwałcić koleżankę z pracy - informuje portal TVP 3 Bydgoszcz.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła w poniedziałek immunitet Jakuba K., sędziego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Miał on dopuścić się brutalnego gwałtu na sędzi, z którą łączyły go wcześniej stosunki osobiste - donosi portal.

- Sędzia został zawieszony w czynnościach służbowych na czas postępowania w związku z uchyleniem immunitetu. Ma także obniżone wynagrodzenie o 40 proc. – poinformował rzecznik Izby Dyscyplinarnej SN Piotr Falkowski.

Orzeczenie jest nieprawomocne. Jakub K. ma siedem dni na złożenie zażalenia do Wydziału II Izby Dyscyplinarnej SN.

Sędzia z Bydgoszczy miał dopuścić się gwałtu na koleżance w połowie 2019 roku. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła pokrzywdzona. O uchylenie immunitetu oskarżanemu sędziemu wystąpiła Prokuratura Krajowa. Wniosła także o trzymiesięczny areszt dla sędziego z uwagi na to, że zarzucane mu przestępstwo jest zagrożone karą  do 12 lat pozbawienia wolności. Ze względu na brutalność zdarzenia prokuratura nie chciała ujawniać żadnych szczegółów w tej sprawie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA