fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Kara za publiczne krytykowanie sędziów i prokuratorów - wyrok Sądu Okręgowego

Fotorzepa/Marian Zubrzycki
20 tys. złotych musi zapłacić zarząd stowarzyszenia „STOP Krzywdzie” za publiczne krytykowanie prokuratorów i sędziów. Wyrok jest już prawomocny.

Jak donosi Radio Zachód, sprawa dotyczyła Stowarzyszenia Pokrzywdzonych przez Ograna Państwa - "Stop Krzywdzie" z Zielonej Góry, którego statutowym celem jest m.in. ochrona konstytucyjnych praw obywatelskich, szczególnie związanych z rozpatrywaniem spraw przez instytucje państwowe. Stowarzyszenie jest znane z pikiet (relacje z nich zamieszcza w mediach społecznościowych), podczas których krytykuje niektóre orzeczenia zapadające w polskich sądach.

Czytaj  też: Zniesławił sędziego w piśmie sądowym. Pójdzie do Trybunału

Pierwszy wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu. Sąd ów uznał członków zarządu stowarzyszenia winnych przekroczenia przepisów z par. 212 Kodeksu Karnego i nakazał zapłacić aż 60 tys. złotych. Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. obniżył  grzywnę do 20 tys. zł.

Zdaniem obu sądów członkowie zarządu stowarzyszenia zniesławili sędziów i prokuratorów  podczas pikiet i wystąpień pod sądami oraz prokuraturą.

Radio cytuje Urszulę Cantemir, wiceprezes stowarzyszenia „STOP Krzywdzie", która stwierdziła, że zarząd był przygotowany na właśnie taki, niesprawiedliwy w jego ocenie, wyrok.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA