fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Żona rzecznika dyscypliny Przemysława Radzika zostanie dyrektorem sądu w Warszawie

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych i Zastępcy Rzecznika z Prezydentem RP. Od lewej: Piotr Schab, Andrzej Duda, Przemysław Radzik oraz Michał Lasota
rzecznik.gov.pl
Gabriela Zalewska-Radzik, prywatnie żona zastępcy sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego Przemysława Radzika, od lutego zostanie dyrektorem Sądu Rejonowego Warszawa Żoliborz - ujawnia portal Onet.pl.

Od lutego 2020 r. Gabriela Zalewska-Radzik, która wcześniej miała kancelarię radcy prawnego w Zielonej Górze, rozpocznie pracę na stanowisku dyrektora Sądu Rejonowego Warszawa Żoliborz. Informację tę potwierdził w rozmowie z portalem Onet.pl wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, który jest odpowiedzialny za tę nominację.

- Zdecydowały o tym wyłącznie względy merytorycznie. Dodatkowym atutem był fakt, że osoba, która zostanie dyrektorem w SR Warszawa Żoliborz ma wykształcenie prawnicze. Nam takich osób na stanowiskach administracyjnych bardzo potrzeba - podkreśla. - Poza tym, niezbędne są nam osoby, które dobrze orientują się w problematyce zarządzania finansami, bo w każdym sądzie dyrektor odpowiada za spore kwoty, które musi rozdzielić - wyjaśnia Wójcik.?

- Biorąc pod uwagę sposób, w jaki swój urząd sprawuje zastępca rzecznika Radzik, to fakt mianowania jego małżonki na stanowisko dyrektora sądu może spowodować, że sędziowie z SR Warszawa Żoliborz mogą czuć się co najmniej dyskomfortowo - mówi Onetowi sędzia stołecznego SO i członek "Iustitii" Piotr Gąciarek.

- Mówiąc na dyskomforcie mam na myśli to, że przepływ informacji między panem a panią Radzik zapewne nie jest niczym zakłócony - dodaje.

rzemysław Radzik od czerwca 2018 r. jest jednym z dwóch zastępców centralnego sędziowskiego rzecznika dyscypliny?.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA