fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędzia Juszczyszyn jednak dostał delegację do Warszawy

Sędzia Paweł Juszczyszyn
IUSTITIA, Twitter
Olsztyński Sędzia Paweł Juszczyszyn jednak pojedzie służbowo do Warszawy na jutrzejsze oględziny list poparcia do KRS w Kancelarii Sejmu. Decyzję prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie i członka KRS Macieja Nawackiego o niewystawianiu delegacji dla Juszczyszyna zmienił dziś wiceprezes tego sądu.

Jak poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie,  wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Krzysztof Krygielski  wydał w poniedziałek zarządzenie o wystawieniu sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi delegacji podróży służbowej do Warszawy.

- Tym samym zmieniona została wcześniejsza decyzja Prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie sędziego Macieja Nawackiego o odmowie wystawienia takiej delegacji sędziemu Juszczyszynowi - pisze w komunikacie dla mediów sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

- W związku z tym informuję, że w dniu 21 stycznia 2020 r. sędzia Paweł Juszczyszyn uda się do Warszawy w podróż służbową. Sędzia pojedzie tam samochodem służbowym Sądu Okręgowego w Olsztynie, dla którego będzie wykonywał czynności orzecznicze dotyczące oględzin dokumentów zarządzonych w siedzibie Kancelarii Sejmu - napisał rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Czytaj też:

Sędzia Paweł Juszczyszyn wyznaczył na wtorek 21 stycznia 2020 r. oględziny w Kancelarii Sejmu zgłoszeń oraz list osób popierających kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Ma się na nich stawić - pod rygorem skazania na grzywnę - szefowa KS Agnieszka Kaczmarska.

 

 

 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA