fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędzia Paweł Juszczyszyn zawieszony

Sędzia Paweł Juszczyszyn
IUSTITIA, Twitter
Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, a zarazem członek Krajowej Rady Sądownictwa - Maciej Nawacki - wydał w piątek zarządzenie, na mocy którego sędzia Paweł Juszczyszyn ze skutkiem natychmiastowym przestaje wykonywać czynności.

Wcześniej Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Michał Lasota wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko Juszczyszynowi.

Przypomnijmy, że sędzia Juszczyszyn został w poniedziałek odwołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę z delegacji do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Decyzja o odwołaniu miała być podyktowana podważeniem statusu sędziego niższej instancji, od którego wyroku rozpoznawał apelację.

W ubiegłym tygodniu sędzia wezwał dyrektora Kancelarii Sejmu do dostarczenia list poparcia do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Sędzia Juszczyszyn zaapelował do sędziów, aby zawsze pamiętali o rocie ślubowania sędziowskiego, orzekali niezawiśle i odważnie. - Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę - powiedział sędzia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA