fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Rzecznik Dyscyplinarny stawia zarzuty sędziom za opóźnienia w uzasadnieniach

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Przemysław W. Radzik wszczął postępowania dyscyplinarne i przedstawił zarzuty dwóm sędziom Monice F. oraz Olimpii B.-M.

W obu przypadkach chodzi o przekroczenie ustawowych terminów do sporządzania uzasadnień.

Sędzi Sądu Rejonowego Poznań–Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Monice F. zarzucono popełnienie łącznie 172 deliktów dyscyplinarnych, natomiast sędzi Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim Olimpii B. - M. 10 przewinień dyscyplinarnych.

Jak czytamy w komunikacie Rzecznika Dyscyplinarnego sędziego Piotra Schaba, wskazane przewinienia służbowe sędziów Moniki F. i Olimpii B. - M. "spowodowały ewidentny uszczerbek dla dobra wymiaru sprawiedliwości, godząc w jego powagę i narażając na konieczność zapłaty stosownych kwot pieniężnych przez Skarb Państwa na rzecz pokrzywdzonych, w razie stwierdzenia przewlekłości postępowania, a ponadto narażając strony na negatywne skutki związane z koniecznością oczekiwania na ostateczne zakończenie postępowania".

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego zwrócił się do Prezesa Sądu Najwyższego kierującego Izbą Dyscyplinarną o wyznaczenie sądów dyscyplinarnych do rozpoznania spraw sędziów Moniki F. i Olimpii B. - M.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA