fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Chciał przekupić policjantów pizzą

Flickr
Pijany mężczyzna zaproponował policjantom z Zamościa w zamian za wypuszczenie ...pizzę. Teraz odpowie za próbę przekupstwa i grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak podaje lubelska policja mundurowi z Zamościa dostali zgłoszenie o pijanym i agresywnym 41-latku, który miał dobijać się do drzwi mieszkania swojej partnerki.

- Kobieta poprosiła nas o pomoc, bo obawiała się zachowania ze strony swojego partnera, który pijany dobijał się do drzwi jej mieszkania. Interweniujący mundurowi na klatce schodowej bloku zobaczyli nietrzeźwego mężczyznę, który miał problemy z utrzymaniem równowagi. Krzyczał. Był agresywny - informuje policja.

Nietrzeźwym awanturnikiem był 41-letni mieszkaniec Zamościa. Zdaniem policji mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie, dlatego podjęto decyzję o przewiezieniu go do zamojskiego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych czyli Izby Wytrzeźwień.

- W czasie doprowadzenia mężczyzna przeprosił policjantów za swoje zachowanie i w zamian za wypuszczenie go do domu zaproponował łapówkę. Nie wskazał konkretniej kwoty, jednak zaproponował alternatywną korzyść – zakupienie pizzy - informuje asp. Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik zamojskiej komendy.

Policjanci o próbie przekupstwa poinformowali dyżurnego, a zatrzymanego mężczyznę do komendy, gdzie 41-latek został zbadany alkomatem. Wynik badania wykazał dwa promile alkoholu w organizmie.

Po wykonanych czynnościach mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom za odstąpienia od doprowadzenia.

- Osoba, która dopuszcza się przekupstwa może liczyć się z wysoką odpowiedzialnością karną, w takim przypadku kodeks przewiduje bowiem karę pozbawienia wolności do lat 10 – informuje asp. Krukowska – Bubiło.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA