fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Zabójca z USA wpadł w Brzesku

Flickr/mikecogh
Sąd w Tarnowie zgodził się na areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Stanach Zjednoczonych 30-letniego Piotra W.

Za kratami mężczyzna spędzi dwa miesiące. W tym czasie w sądzie będzie trwała procedura ekstradycyjna, podczas które zapadnie decyzja czy zatrzymany Piotr W. wydany zostanie stronie amerykańskiej, czy też nie.

Piotr W. został w Stanach Zjednoczonych skazany na dożywocie. Mężczyzna był poszukiwany przez policję amerykańską od pięciu lat w związku z brutalnym napadem na terenie hrabstwa Cook w stanie Illinois.

Wtedy to dwóch sprawców wtargnęło do jednego z domów, gdzie skrępowali i dotkliwie pobili właściciela na oczach jego syna. Ukradli kosztowności.

Ofiara napaści zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Amerykański sąd potraktował zdarzenie z całą surowością, kwalifikując je jako zabójstwo pierwszej kategorii. Jednak jeden ze sprawców, właśnie Piotr W., zaczął się ukrywać.

Okazało się, że uciekł ze Stanów Zjednoczonych. Rok temu Amerykanie zwrócili się o pomoc do Interpolu, a w tym roku poszukiwaniami zabójcy zajęła się też polska policja, bo wyszło na jaw, że mężczyzna może ukrywać się w Brzesku.

I to się potwierdziło. Piotr W. wynajął mieszkanie w rodzinnym mieście, bywał w klubach, na siłowni, w sklepie. Nikt nie wiedział, że to poszukiwany i groźny przestępca.

Kilka dni temu patrolujący miasto policjanci rozpoznali przestępcę i zatrzymali go. Mężczyzna próbował wmówić mundurowym, że doszło do pomyłki. Jednak na komendzie przyznał, że to on jest poszukiwany przez amerykańską policję do zabójstwa sprzed kilku lat.

Wiadomo, że po ucieczce z USA mieszkał w różnych krajach Europy zanim wrócił do Brzeska.

Teraz w areszcie Piotr W. czeka na decyzję sądu w sprawie ekstradycji do USA. Tam ma do odsiedzenia wyrok dożywotniego więzienia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA