fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu. Protestujący w prokuraturze

PAP/Stanisław Rozpędzik
"Hańba", "Wawel królów, nie prezesów", "Będziesz siedział" - takie transparenty przygotowano przed wizytą Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez protestujących.

Każdego 18. dnia miesiąca - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej - Jarosław Kaczyński odwiedza grób brata i bratowej. W sobotę towarzyszyli mu m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Pod Wawelem zebrało się kilkadziesiąt osób. Przynieśli ze sobą transparent "Stop upartyjnieniu Wawelu". Gdy politycy PiS wjeżdżali na wzgórze, nad Krakowem przeszła akurat potężna burza z gradobiciem. Mimo to protestujący gwizdali i wznosili okrzyki: "Hańba", "Wawel królów, nie prezesów", "Będziesz siedział". Czytaj więcej

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli członkowie Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Ich zdaniem podczas protestu doszło do znieważenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: TVP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA