fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Wójcik: Potężny atak na człowieka walczącego z epidemią

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- To potężny atak na człowieka, który zawiaduje najważniejszymi działaniami w zakresie ochrony życia i zdrowia obywateli - mówił w rozmowie z TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik o wątpliwościach dotyczących zakupu przez Ministerstwo Zdrowia masek od znajomego brata ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Wójcik mówiąc o sprawie maseczek kupionych za ok. 5 mln zł, które - jak się okazało - nie spełniają norm. Mimo certyfikatów, które przedstawił sprzedający, testy Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wykazały, że sprzęt jest bezużyteczny.

- Kilka tygodni temu była walka o życie ludzi, byliśmy na pierwszej linii. Takie maski, które miały problemy z certyfikatami, trafiły do różnych krajów, do KE, do WOŚP, w różne miejsca. To nie nasza wina, że ktoś chce zarobić w takiej sytuacji - mówił wiceminister Wójcik.

Na uwagę, że konieczność szybkiego zakupu masek wskazuje, iż - wbrew zapewnieniom rządu - Polska nie była gotowa na walkę z epidemią, Wójcik odpowiedział, że "żadne państwo na świecie nie mogło być od razu przygotowane do walki z pandemią".

Dodał, że Polska jest jednym z krajów który bardzo dobrze sobie radzi w zmaganiach z koronawirusem SARS-CoV-2.

- Jeśli są wątpliwości (co do masek - red.), to organy ścigania to wyjaśnią - podsumował Wójcik.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA