fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mateusz Morawiecki: Niebezpieczne słowa Macrona o NATO

Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że NATO doświadcza dziś śmierci klinicznej. Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Financial Times" ocenił, że to bardzo niebezpieczne słowa.

Godzinny wywiad, jakiego Emmanuel Macron udzielił brytyjskiemu tygodnikowi „The Economist" w chwili, gdy jego kadencja osiąga półmetek, musi szokować. Oto przywódca największej, gdy już dojdzie do brexitu, potęgi wojskowej Unii Europejskiej deklaruje, że architektura bezpieczeństwa, na jakiej opiera się zjednoczona Europa, nie jest wiele warta.

Czytaj więcej: Macron już nie wierzy w NATO

- NATO jest najważniejszym sojuszem, gdy chodzi o zachowanie wolności i pokoju. Wątpliwości Macrona w kwestii tego, czy jego członkowie mogą się nadal wzajemnie bronić są niebezpieczne - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Myślę, że wątpliwości te mogą skłonić innych sojuszników do zastanowienia się, czy to być może Francja ma obawy, czy będzie się trzymać zobowiązań. Mam nadzieję, że tak będzie - dodał szef rządu.

Morawiecki komentował również fakt, że Francja nie przeznacza 2 proc. PKB na obronność. ?- Myślę, że warto zapytać, dlaczego niektóre aspekty NATO nie wyglądają tak, jak byśmy sobie tego życzyli. I to nie z powodu braku zaangażowania USA w sojusz, ale raczej braku wzajemności ze strony niektórych europejskich sojuszników - ocenił premier.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA