fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Dworczyk: Chciałbym w tej kadencji mniejszej polaryzacji

tv.rp.pl
- Niezależnie od tego, czy będzie to jeszcze dwa procent w górę, dwa procent w dół, to trzeba jedno powiedzieć: że po pierwsze dla wszystkich Polaków to jest dobra informacja, dlatego że mamy coraz silniejsze społeczeństwo obywatelskie - mówił w Radiu Zet Michał Dworczyk o sondażowych wynikach wyborów parlamentarnych. Dworczyk nawiązywał do bardzo wysokiej frekwencji wyborczej, która wyniosła ok. 61 proc.

- To jest najlepszy wynik od 1989 roku - mówił o frekwencji szef KPRM.

- I to jest dla nas wszystkich obiektywnie dobra informacja. Plus druga informacja korzystna z punktu widzenia mojej formacji politycznej, ale wydaje mi się, że też w skali całego kraju, że partia, która wygrywa, czyli wszystko na to wskazuje, PiS, ma bardzo mocny mandat społecznego poparcia, bo blisko 8 mln głosów - dodał.

Na pytanie o to, czy po wyborach dojdzie do zmian w rządzie, Dworczyk przypomniał, że "mamy deklaracje ze strony prezesa Jarosława Kaczyńskiego przedwyborcze, który jako lider naszej formacji politycznej wskazywał Mateusza Morawieckiego jako przyszłego premiera w przypadku wygranej PiS-u". - Natomiast jaki będzie rząd, myślę, że to się będzie rozstrzygać w ramach naszego kierownictwa politycznego - dodał.

Na pytanie czy PiS rozważa możliwość współpracy z Konfederacją w Sejmie, Dworczyk odparł, że na takie rozmowy jest za wcześnie w momencie, gdy nie są znane jeszcze oficjalne wyniki wyborów. - My podkreślaliśmy zawsze, że jesteśmy otwarci na merytoryczną rozmowę. I nie jesteśmy jakąś formacją zideologizowaną. Jeżeli ktoś chce merytorycznie rozmawiać i jesteśmy w stanie znaleźć takie merytoryczne porozumienie, to jesteśmy otwarci na każdą współpracę - zaznaczył.

Dworczyk mówił też, że "jest zadowolony, iż wszyscy Polacy mają swoich reprezentantów w parlamencie. - Natomiast chciałbym jednego, jeśli mówimy o rozpoczynającej się za chwilę kadencji – żeby to była kadencja, w której będzie mniejsza polaryzacja polityczna w Parlamencie i w Polsce. Żebyśmy potrafili lepiej ze sobą rozmawiać, żeby to była rozmowa merytoryczna, a nie emocje - dodał.

- Teraz będzie nowe otwarcie i to jest dla wszystkich, również dla PiS-u taki nowy początek. Dobrze byłoby, żebyśmy dołożyli wszelkich starań, aby ze sobą merytorycznie i spokojnie rozmawiać, a nie pozostawiać tylko i wyłącznie emocje, które czasami do niczego dobrego nie prowadzą - podkreślił Dworczyk.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA