fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż: Polacy nie chcą powrotu Macierewicza do rządu

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Tygodnik "Wprost" poinformował, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zlecił Antoniemu Macierewiczowi dokonanie analizy stanu polskiej armii. Nieoficjalnie mówi się o możliwym powrocie byłego szefa MON do rządu. Takiego rozwiązania nie chce 70 proc. ankietowanych.

Były szef MON - jak wynika z informacji "Wprost" - od lipca zaczął regularnie odwiedzać Kaczyńskiego w jego domu na Żoliborzu.

O ociepleniu relacji między Macierewiczem a Kaczyńskim świadczyło też wystąpienie prezesa PiS na uroczystych obchodach 70. urodzin Macierewicza organizowanych przez środowisko "Gazety Polskiej".

Z informacji dziennikarzy tygodnika wynika, że dowodem na ocieplenie tych relacji jest specjalne zadanie powierzone przez prezesa PiS byłemu szefowi MON - ma on dokonać kompleksowej oceny obecnego stanu polskiej armii.

Nieoficjalnie mówi się, że to pierwszy krok w stronę powrotu Macierewicza do rządu. Miałoby do tego dojść w kolejnej kadencji Sejmu.

"Super Express" zapytał Polaków, czy Antoni Macierewicz powinien wrócić do rządu. 70 proc. ankietowanych odpowiedziało "nie", 9 proc. "tak", a 21 proc. osób wybrało opcję "trudno powiedzieć".

Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 9–10 sierpnia na próbie 1035 dorosłych Polaków.

Źródło: rp.pl/Wprost/SE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA