Reklama
Rozwiń
Reklama

Senat USA: Moskwa ingerowała w wybory. Trump odwraca uwagę

Senacka komisja potwierdziła doniesienia o ingerencji Rosji w amerykańskie wybory. By odwrócić uwagę, prezydent zawiesza imigrację.

Aktualizacja: 22.04.2020 19:25 Publikacja: 22.04.2020 19:25

Senat USA: Moskwa ingerowała w wybory. Trump odwraca uwagę

Foto: AFP

Korespondencja z Nowego Jorku

Od czterech lat Donald Trump zaprzecza doniesieniom amerykańskiego wywiadu o tym, że Rosja manipulowała wyborami prezydenckimi w 2016 r., w wyniku których zasiadł on w Białym Domu. We wtorek długo oczekiwany raport opublikowała jednak dwupartyjna komisja senacka ds. wywiadu. Jednogłośnie uznała, że wcześniejsze doniesienia agencji wywiadowczych o tym, że Rosja ingerowała w wybory i podważyła amerykańską demokrację, były zasadne i niekierowane pobudkami politycznymi.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Koniec imperialnej Rosji. Francja przejrzała na oczy
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1354
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1353
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1352
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Świat
„Patrzmy na czyny, a nie tylko na słowa”. Paweł Kowal o Trumpie, Polsce i ryzyku wojny kognitywnej
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama