fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rosja

Rosyjski okręt z włókna szklanego płynie na Morze Śródziemne

Ministerstwo obrony Rosji
Najnowszy trałowiec (okręt przeciwminowy) rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, "Iwan Antonow", przepływa przez tureckie cieśniny Bosfor i Dardanele i wpłynie na wody Morza Śródziemnego - podała Flota Czarnomorska w komunikacie.

"Dla załogi okrętu to pierwsza misja w tak odległej strefie morskiej po tym jak rozpoczął pełnienie służby we Flocie Czarnomorskiej" - podkreśla biuro prasowe Floty.

"Iwan Antonow" po wpłynięciu na Morze Śródziemne ma dołączyć do rosyjskiej eskadry śródziemnomorskiej - informuje Flota w komunikacie.

Trałowiec bazowy "Iwan Antonow" jest trzecim okrętem swojej klasy wyprodukowanym przez Rosję. Kontrakt na budowę trałowca został podpisany przez rosyjski resort obrony w 2014 roku. Okręt został zwodowany 25 kwietnia 2018 roku. Do rosyjskiej marynarki trafił 26 stycznia 2019 roku.

"Iwan Antonow" to trałowiec projektu 12700. Jego kadłub wykonany jest z włókna szklanego, które jest lżejsze, a jednocześnie wytrzymalsze i trwalsze od stali (jego resurs określa się na 60 lat).

Tonaż okrętu to ok. 900 ton. Okręt ma 60 metrów długości i 10 metrów szerokości. Rozwija prędkość 16,5 węzła, a jego załoga liczy 44 marynarzy. Jest wyposażony m.in. w bezzałogowe podwodne drony.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA