fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie

Kolejni warszawscy urzędnicy podejrzani

Rzecznik Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Anna Zimoląg podczas konferencji prasowej
PAP, Maciej Kulczyński
Zarzuty popełnienia przestępstw urzędniczych m.in. w celu osiągnięcia korzyści majątkowych usłyszeli trzej pracownicy warszawskiego ratusza.

Zostali zatrzymani w poniedziałek przez CBA. Wszyscy, pracując w Biurze Gospodarki Nieruchomościami (BGN) m.st. Warszawy, zajmowali się sprawami reprywatyzacyjnymi.

Podejrzani to Mariusz P. – były kierownik działu nieruchomości dekretowych w BGN, Gertruda J.F., naczelniczka tego wydziału, i Jerzy M., radca prawny tego Biura.

Zarzuty dotyczą ich decyzji w sprawie nieruchomości o przedwojennym adresie Chmielna 70, przy pl. Defilad.

– Nie dopełnili obowiązków ciążących na nich jako na funkcjonariuszach publicznych. Przestępstwa te popełnione zostały od 2011 r. do 2012 r. w procedurze zwrotu obywatelowi Danii działki zlokalizowanej przy pl. Defilad w centrum Warszawy – mówi Anna Zimoląg, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej.

To kolejni podejrzani w głośnym śledztwie dotyczącym korupcji za przychylne decyzje dla handlarzy reprywatyzacyjnymi roszczeniami za majątki pozostawione po wojnie. W areszcie od ubiegłego tygodnia jest Robert N., znany adwokat skupujący roszczenia od spadkobierców, Jakub R., były już zastępca dyrektora BGN, i jego rodzice Wojciech R. i Alina D.

Zdaniem prokuratury adwokat Robert N. wręczył Jakubowi R. 2,5 mln zł łapówki za zwrot działki przy pl. Defilad. Miała być ukryta w udziałach nieruchomości pod Zakopanem, wyłudzonych od spadkobierców mieszkających za granicą.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA