fbTrack

Ranking studenckich poradni prawnych - Łódź najlepsza

Od lewej Ewa Usowicz, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, Sławomir Cieślak prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zwycięzca I Rankingu Studenckich Poradni Prawnych i Filip Czernicki, prezes Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych.
Fotorzepa
Łódź, Białystok Kraków – tam są najlepsze poradnie prawne.

Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych po raz pierwszy z „Rzeczpospolitą" przygotowała Ranking Studenckich Poradni Prawnych. Wygrała Łódź. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet w Białymstoku, a na trzecim – Uniwersytet Jagielloński.

W zwycięskiej klinice porad udziela 80 studentów, a opiekuje się nimi 10 pracowników.

– Szczególnie bliskie są nam prawa dziecka – mówi prof. Małgorzatę Król, kierownik kliniki. – Studenci z piątego roku mogą prowadzić też zajęcia z młodzieżą. Studenci sami przygotowują tematy – np. o dowodach osobisty, bójkach itp. i starają się je w przystępny sposób przekazać młodzieży – mówi prof. Król.

W Łodzi prężnie działa też laboratorium pism procesowych. – Na nim przekazujemy praktyczną wiedzę, szerszą, niż jest to czynione na ćwiczeniach z postępowania cywilnego – tłumaczy prof. Król.

W łódzkiej klinice większość spraw stanowią cywilne. Studenci uczą się m.in. pisać pozwy o zapłatę, eks...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL