fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Australijska policja aresztuje mężczyznę w związku z domniemanym członkostwem w Państwie Islamskim

PAP/EPA
Mężczyzna z Sydney, który zamieszczał w sieci ekstremistyczne treści i posiadał instrukcje dotyczące tworzenia materiałów wybuchowych, został aresztowany za rzekome członkostwo w Państwie Islamskim - poinformowała w sobotę australijska policja.

"Mężczyzna został oskarżony o członkostwo w organizacji terrorystycznej, a mianowicie w Państwie Islamskim", po siedmiomiesięcznym dochodzeniu, australijska policja federalna i policja Nowej Południowej Walii poinformowały o zatrzymaniu we wspólnym oświadczeniu.

Nie podały one nazwiska 24-latka, który został aresztowany w piątek, co jest typową praktyką w Australii. Służby informują o tożsamości zatrzymanego, gdy uznają, że identyfikacja podejrzanego leży w interesie rodziny ofiary lub społeczeństwa.

- Nie ma bieżącego zagrożenia dla społeczności związanego z tym śledztwem - przekazała policja.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia, jeśli zostanie skazany.

Poinformowano, że mężczyzna zgromadził dużą ilość materiałów ekstremistycznych. Posiadał również instrukcje do tworzenia materiałów wybuchowych.

- Działania tego człowieka nie reprezentują wiary islamskiej - powiedział Stephen Dametto, dowódca policji federalnej ds. przeciwdziałania terroryzmowi. - Jego działania są przestępcze i reprezentują nienawiść i terror - dodał.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA