fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Zaginięcie Madeleine McCann. Śledczy poszukają ciała w studniach

Wikimedia Commons/CC 3.0
Portugalscy śledczy przeszukają studnie, znajdujące się na posesji w Praia da Luz, gdzie znajduje się dom, w której mieszkał główny podejrzany w sprawie zaginięcia Madeleine McCann.

Na początku czerwca niemieckie i brytyjskie służby ogłosiły, że trwająca od ponad dziesięciu lat sprawa zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann może zostać rozwiązana. Podejrzanym w tej sprawie jest 43-letni obywatel Niemiec, Christian B. W przeszłości mężczyzna dopuszczał się przestępstw seksualnych, w tym molestowania dzieci i gwałtów.

Prokuratorzy sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z zagięciem w 2015 roku dziewczynki o imieniu Inga z miasta Schoenebeck w Saksonii-Anhalt. Inga zniknęła bez śladu w lesie podczas wycieczki z rodziną. "Volksstimme" podaje, że podejrzany posiadał nieruchomość w regionie, w którym dziewczynka zaginęła.

Powołując się na oficjalne dokumenty śledcze, "Spiegel" opublikował wyciągi z rozmowy między podejrzanym a przyjacielem w 2013 roku.

Christian B. powiedział znajomemu, że chciałby "złapać coś małego i używać tego przez kilka dni ". W odpowiedzi na sugestię, że jest to niebezpieczne, miał odpowiedzieć, że dowody zostaną zniszczone.

Dom, który wynajmował Christian B. znajduje się niecałe pół godziny drogi od miejsca, w którym w 2007 roku dziewczynka przebywała z rodzicami na wakacjach.

Śledczy przeszukali już teren wokół dwóch domów, w których mieszkał Christian B., kiedy przebywał w Praia da Luz. Drugi dom znajduje się natomiast na wzgórzu nad kurortem Ocean Clubu, w którym mieszkali rodzice zaginionej dziewczynki.

Jak podaje dziennik "The Sun”, na terenie, na którym znajduje się dom, zlokalizowano wiele starych studni. Śledczy chcą je przeszukać. Znajduje się tam również droga, prowadząca do plaży, na której bawiła się Madeleine McCann. Śledczy podkreślają, że „mają nadzieję na zamknięcie sprawy”. 

Prawnicy podejrzanego mężczyzny poinformowali, że nie odpowie na żadne pytania dotyczące Madeleine, dopóki nie zobaczy dowodu, że był związany z jej zaginięciem.

Madeleine zniknęła z pokoju kurortu wypoczynkowego w Praia da Luz 3 maja 2007. Z zeznań jej rodziców wynika, iż zostawili ją śpiącą wraz z dwójką rodzeństwa i poszli na kolację z przyjaciółmi do pobliskiego baru.

Kate i Gerry McCann twierdzą, że co kilkanaście minut chodzili do pokoju, by sprawdzić, co się dzieje z ich dziećmi. Około 22.00 matka Madeleine miała odkryć, że Madeleine nie ma w pokoju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA