fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. i deweloper Sabri B. tymczasowo aresztowani

Burmistrz Artur W. i biznesmen Sabri B. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA
Fotorzepa, Dominik Pisarek
Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. oraz deweloper Sabri B. zostali tymczasowo aresztowani - zdecydował Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa. Samorządowiec jest podejrzany o przyjęcie łapówki w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

O areszt dla obu mężczyzn wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Jak podało Polskie Radio, sąd uwzględnił wniosek i postanowił, że Artur W. i Sabri B. zostaną tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Prokuratura zarzuca burmistrzowi dzielnicy Włochy przyjęcie od byłego właściciela Pogoni Szczecin, dewelopera Sabriego B., 200 tys. zł łapówki. Według śledczych, w zamian Artur W. miał oferować przychylne dla B. decyzje w sprawie inwestycji w Warszawie. Żaden z podejrzanych nie przyznał się do winy.

Czytaj także:
Jak TVP wymyśliło burmistrza w maserati

Burmistrz dzielnicy Włochy i deweloper zostali zatrzymani przez CBA we wtorek. Jak informowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, W. został zatrzymany na gorącym uczynku niedługo po przyjęciu 200 tys. zł łapówki. Według CBA, próbował ukryć pieniądze w garażu.

Artur W. został burmistrzem Włoch w listopadzie 2018 r. Wcześniej był zastępcą burmistrza dzielnicy Bielany. Przed zatrzymaniem Artur W. był członkiem Platformy Obywatelskiej. Po akcji CBA został przez rzecznika dyscypliny partyjnej na wniosek szefa warszawskich struktur partii Marcina Kierwińskiego zawieszony w prawach członka PO. W środę rzecznik partii Jan Grabiec poinformował, że Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej na wniosek rzecznika dyscypliny partyjnej podjął decyzję o wykluczeniu W. z PO.

W związku z informacjami podanymi przez CBA, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy - informował rzecznik prasowy warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA