fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Turcja: Wysłannik ONZ nie wpuszczony do konsulatu Arabii Saudyjskiej

AFP
W ramach trwającego dochodzenia w sprawie zabójstwa saudyjskiego dziennikarza Dżamala Haszodżdżiego, ekspert ONZ ds. praw człowieka pojawiła się przed budynkiem konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambile. Nie pozwolono jej wejść do budynku.

Agnes Callamard i jej zespół ekspertów liczył na pozwolenie saudyjskich urzędników na wejście do konsulatu i spotkanie z saudyjskimi władzami w Stambule.

- Z szacunkiem wzywamy, by zapewniono nam dostęp - powiedziała. Wysłanniczka ONZ będzie w Turcji przez tydzień.

Saudyjczycy tłumaczyli, że ich wniosek dotarł za późno. Potrzebują więcej czasu na rozpatrzenie prośby.

Dżamal Haszodżdżi, felietonista Washington Post, wszedł do budynku konsulatu w Stambule 2 października. Na miejscu został zabity, co potwierdzili tureccy i amerykańscy urzędnicy.

Callamard spotkała się dziś z prokuratorem generalnym Stambułu Irfanem Fidanem, który kieruje dochodzeniem. Tureccy urzędnicy twierdzą, że Arabia Saudyjska nie chce współpracować, dlatego w tej sprawie zaapelowali o przeprowadzenie międzynarodowego dochodzenia.

Turcja chce, aby Arabia Saudyjska ujawniła tożsamość osoby, która, jak się sądzi, pozbyła się ciała dziennikarza. Władze w Stambule oczekują, że do odpowiedzialności będą pociągnięte wszystkie osoby, które mają związek z zabójstwem.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA