fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

USA: Kolejna eksplozja paczki pocztowej w Teksasie

AFP
Paczka zawierająca ładunek wybuchowy eksplodowała w magazynie FedEx w Teksasie zaledwie dwa dni po tym, jak dwie osoby zostały ranne w wyniku eksplozji podobnego ładunku w Austin, stolicy stanu.

W wyniku eksplozji w magazynie FedEx ranny został jeden z pracowników firmy. Paczka zawierała ładunek wybuchowy, a także gwoździe i inne ostre przedmioty i miała trafić pod jeden z adresów w Austin.

Do wybuchu doszło we wtorek, tuż po północy lokalnego czasu w magazynie w Schertz, na przedmieściach San Antonio, ok. 105 km na południe od Austin - podała straż pożarna z San Antonio.

Nie jest jasne czy eksplozja ma związek z poprzednimi atakami z użyciem bomb wysyłanych pocztą, do jakich doszło w Teksasie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. W atakach tego typu zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne. Dotąd - przed eksplozją w magazynie FedExu - doszło do czterech takich ataków.

Ładunki wykorzystane do czterech wcześniejszych ataków w Teksasie były do siebie podobne - poinformowała w poniedziałek stanowa policja.

Setki funkcjonariuszy policji stanowej i FBI poszukuje osoby, która jest odpowiedzialna za wysyłanie ładunków wybuchowych w paczkach pocztowych. Komendant policji w Austin Brian Manley przyznaje, że funkcjonariusze uważają, że ataki są sprawą "seryjnego bombera".

Na razie nie wiadomo, jakimi motywami kieruje się sprawca ataków. - Czy to terroryzm? Czy przestępstwo z nienawiści? Na razie wiemy za mało - przyznaje Manley.

W dotychczasowych atakach zginęło dwóch Afroamerykanów, a ranna została 75-letnia Latynoska. Jednak w niedzielę w ataku ucierpiało dwóch białych, młodych mężczyzn.

Policja oferuje 115 tys. dolarów nagrody za informacje na temat sprawcy ataków.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA