fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Londyn: Atak w metrze. Musiał przepraszać, że jest gejem

British Transport Police
Brytyjska policja szuka dwóch młodych ludzi, którzy w londyńskim metrze zaatakowali 19-latka i zmusili go do przeproszenia za to, że jest gejem grożąc, że jeśli tego nie zrobi zostanie dźgnięty nożem.

19-latek był szarpany i podduszany przez napastników do chwili, aż powiedział to, co chcieli oni usłyszeć. Do ataku doszło 21 października ok. 11:10.

Ofiara ataku i jego przyjaciele mieli na sobie stroje na bal maskowy, w którym mieli wziąć udział. Na stacji West Ham do wagonu metra wsiadło dwóch młodych ludzi, którzy podeszli do 19-latka i zaczęli go atakować słownie nazywając gejem.

Kiedy 19-latek odpowiedział na zaczepki napastnicy stali się agresywni. Zabrali chłopakowi telefon i zaczęli mu grozić, a potem podduszali do momentu, w którym - nie mogąc złapać oddechu - przeprosił za bycie gejem tak jak tego chcieli.

Ostatecznie chłopak odzyskał telefon, a napastnicy wdali się w bójkę z jego przyjaciółmi - w czasie której 25-letnia kobieta doznała lekkich obrażeń, po tym jak została uderzona i pchnięta na ziemię. Ofiary napaści wysiadły z metra na stacji North Greenwich.

Brytyjska policja opublikowała właśnie zdjęcia napastników licząc na to, że ktoś ich rozpozna.

W komunikacie czytamy, że policja "nie będzie tolerowała napaści na osoby za to, że wyglądają inaczej".

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA