fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Wielka Brytania: Będzie śledztwo w sprawie kupowania dzieci przez brytyjskie rodziny

123RF
Szefowa brytyjskiego MSW Theresa May domaga się policyjnego śledztwa, po pojawieniu się doniesień, że dzieci, które przeżyły ubiegłoroczne trzęsienie ziemi w Nepalu, a także mali hindusi, są sprzedawani rodzinom brytyjskim, które następnie wykorzystują nieletnich jako domowych służących.

O sprawie napisał "The Sun". Gazeta twierdzi, że w wyniku dziennikarskiego śledztwa ustaliła, iż nawet 10-letnie dzieci są sprzedawane brytyjskim rodzinom za nieco ponad 5 tys. funtów przez gangi handlarzy ludźmi działające indyjskim Pendżabie. Sprzedawane są m.in. dzieci uchodźców z Nepalu, a także żyjących w nędzy indyjskich rodzin.

Szefowa brytyjskiego MSW nazwała handel dziećmi "prawdziwie odrażającą zbrodnią" i wezwała policję do przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Jej zdaniem dziennikarze "The Sun" powinni podzielić się zdobytą wiedzą z funkcjonariuszami, tak, aby można było podjąć kroki przeciwko przestępcom czerpiącym zyski z handlowania dziećmi.

- Żadne dziecko nie powinno być zabierane od swoich rodziców i zmuszane do niewolniczej pracy - podkreśliła brytyjska minister.

"The Sun" twierdzi, że dzieci są kupowane przez zamożne brytyjskie rodziny, które następnie wykorzystują je jako darmową siłę roboczą i zatrudniają przy pracach domowych.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA