fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Kofola żegna się z GPW, kurs w górę

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
O niemal 6 proc., do 63,5 zł drożeją w poniedziałek przed południem akcje właściciela Hoop Polska. W piątek firma podał, że chce wyjść z giełdy w Warszawie i skupić się praskim parkiecie.

- Na giełdzie warszawskiej mamy około tysiąca akcji. Zasady i reguły na obu giełdach nieco się różnią. I na to tracimy energię, czas i pieniądze - Daniel Buryš, dyrektor finansowy Grupy Kofola. - Po prostu nie ma sensu, abyśmy nadal utrzymywali swoją obecność na obu giełdach. Dlatego zdecydowaliśmy, że wniesiemy o wycofanie akcji z giełdy warszawskiej i w kolejnych latach skoncentrujemy się tylko na giełdzie w Pradze – dodaje.

Akcje polskich inwestorów Kofola odkupi po cenie 78,6 zł za akcję. Wycofania z GPW spodziewa się w połowie marca 2017 r.

Kofola ČeskoSlovensko wprowadziła na czeską i polską giełdę swoje akcje pod koniec ubiegłego roku.

- Jesteśmy w dobrej kondycji, rozwijamy się i dlatego możemy wypłacić inwestorom w tym roku dywidendę w wysokości 156 mln koron czeskich. Obecnie koncentrujemy się na wypracowaniu stabilnych zysków i na tym, abyśmy w przyszłości mogli zaoferować inwestorom ciekawszą ofertę akcji do zainwestowania – zaznacza Daniel Buryš.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA