fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Donald Trump: Miesiącami możemy nie poznać zwycięzcy wyborów

AFP
Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek, że Amerykanie miesiącami mogą nie poznać zwycięzcy listopadowych wyborów prezydenckich z powodu sporu dotyczącego karty do głosowania korespondencyjnego.

Eksperci ds. wyborów powiedzieli, że może minąć kilka dni od wyborów prezydenckich 3 listopada, zanim zwycięzca zostanie oficjalnie ogłoszony, ponieważ urzędnicy będą potrzebowali czasu na policzenie kart do głosowania nadesłanych pocztą.

Podczas wiecu w Newport News w Wirginii, prezydent Donald Trump powiedział, że wolałby szybko dowiedzieć się, czy wygrał czy przegrał, niż czekać na karty do głosowania.

- Lubię oglądać telewizję i słyszeć "Zwycięzcą jest", prawda? Możecie tego nie usłyszeć miesiącami, ponieważ jest bałagan - powiedział Trump.

Zdaniem prezydenta jest bardzo mało prawdopodobne, aby Amerykanie już w noc wyborów poznali nazwisko zwycięzcy.

- Mógłbym prowadzić, a oni wtedy będą ciągle dostawać karty do głosowania, i karty do głosowania, i karty do głosowania, i karty do głosowania. Twierdzą, że karty mogą dotrzeć późno - tłumaczył.

Sondaże wskazują, że więcej Demokratów niż Republikanów planuje głosować drogą pocztową, aby uniknąć pojawiania się w lokalach wyborczych. Obawa związana jest z trwającą epidemią koronawirusa.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA