fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo

Miliard złotych rekompensaty dla publicznych mediów za niskie wpływy z abonamentu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Aż 1,26 mld zł dostaną z budżetu państwa publiczne telewizja i radio. Ma to być rekompensata za nieuzyskane środki z abonamentu radiowo-telewizyjnego, z tytułu zwolnienia z opłaty uprawnionych do tego osób.

To kolejne wsparcie z budżetu dla publicznych mediów - przypomina portal Wirtualnemedia.pl. Pod koniec 2017 roku po raz pierwszy zdecydowano o tym, że Telewizja Polska, Polskie Radio i ośrodki regionalne Polskiego Radia otrzymają 980 mln zł z budżetu państwa jako rekompensatę za wpływy z abonamentu radiowo telewizyjnego, nieuzyskane w latach 2010-2017 wskutek zwolnień niektórych grup społecznych z płacenia tej daniny.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, w styczniu parlament ma zapewnić mediom publicznym zwrot pieniędzy utraconych z powodu zwolnień z abonamentu. Od 1 stycznia do 30 listopada 2018 r. KRRiT przekazała do spółek publicznej radiofonii i telewizji 698,3 mln zł z abonamentu rtv.

Do sejmu trafił dziś projekt nowelizacji ustawy z 2005 r. o opłatach abonamentowych (druk nr 3123), w którym zaproponowano, aby rekompensata przyznana publicznym mediom z tytułu ubytków wpływów z opłat abonamentowych wynikających z ustawowych zwolnień od tych opłat w latach 2018 i 2019 wyniosła 1 260 000 000 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA