fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Adwokat Dominika K. usłyszała wyrok

Fotorzepa/Jakub Dobrzyński
Warszawska adwokat i żona znanego polityka została uznana winną zarzucanych jej czynów - uznał Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborza. Prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. W aucie był jej 3,5 letni synek.

18 miesięcy ograniczenia wolności, nieodpłatna praca na cele społeczne w wymiarze 300 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres 4 lat oraz 6 tys. zł. na rzecz funduszu pomocy Pokrzywdzonym - taki wyrok usłyszała Dominika K. donosi "Wirtualna Polska".

W sierpniu br. do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości i narażenie małoletniego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez kobietę.

Przypomnijmy, że podczas kontroli policja odnotowała u kierowcy 1,21 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (tj. 2,5 promila alkoholu we krwi) w pierwszej próbie oraz 1,20 mg/l alkoholu w drugiej próbie.

Dominika K. miała zostać zatrzymana do kontroli na stacji benzynowej. To pracownicy stacji poinformowali policję o niepokojącej sytuacji.

To nie koniec konsekwencji. Adwokatkę czeka jeszcze postępowanie dyscyplinarne.

Źródło: wp.pl/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA