fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Karczewski: Większość w Senacie z nami nie rozmawia. To arogancja władzy

PAP, Piotr Nowak
Jak patrzę na Senat to jeszcze bardziej mobilizuję się do pracy, by wygrać następne wybory. Nie wyobrażam sobie, żeby PO przejęła władzę, bo to byłoby zło dla Polski - powiedział w programie "Kwadrans polityczny" TVP1 były marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS

Pytany o to, czy w Senacie toczą się rozmowy na temat wspomnianej nowelizacji, Karczewski odpowiedział: - Większość w Senacie z nami nie rozmawia. To bardzo źle, to jest arogancja władzy.

Dodał, że kiedy patrzy na działania Senatu, to "jeszcze bardziej mobilizuje go to do pracy i do tego, aby wygrać następne wybory".

Zdaniem Karczewskiego senacka większość zamierza wprowadzić do projektu nowelizacji zamiany, które "będą satysfakcjonowały nie nas, nie Polaków, nie będą realizacją orzeczenia TK, tylko będą satysfakcjonowały przedstawicieli innych krajów".

Większość w Senacie i marszałek Grodzki, zdaniem Karczewskiego, stwarzają takie warunki, które umożliwiają przedstawicielom innych krajów wywieranie wpływu na proces legislacyjny.

- To jest bardzo niedobrze. Możemy konsultować z ludźmi, robić wysłuchania publiczne, ale my tutaj tworzymy prawo - mówił polityk PiS. Uważa też, że Izba Wyższa prowadzi alternatywna politykę zagraniczną.

Stanisław Karczewski zaprzeczył także pogłoskom dotyczącym rzekomego rozpadu Zjednoczonej Prawicy. Stwierdził, że w tak dużym środowisku politycznym są reprezentowane różne zdania, które trzeba szanować i pracować nad kompromisem. - To jest naturalne. Na tym polega demokracja. Nie ma zjawiska rozpadu Zjednoczonej Prawicy - orzekł.

Źródło: TVP1
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA