fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Oświadczenie majątkowe odwołanego wicemarszałka Senatu Grzegorza Czeleja sprawdzi CBA

materiały prasowe
Wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej oświadczył w ubiegłym tygodniu, że rezygnuje ze stanowiska z powodów osobistych. Portal TVN24 informuje, że oświadczenie majątkowe senatora PiS sprawdza Centralne Biuro Antykorupcyjne.

- Złożyłem rezygnację z funkcji wicemarszałka bez żadnych nacisków - mówił w ubiegłym tygodniu Czelej. - To jest moja decyzja ze względów prywatnych. Rozmawialiśmy na ten temat z panem marszałkiem Karczewskim i z panem prezesem Kaczyńskim już od dłuższego czasu. Od strony wewnętrznej to nie jest nic nagłego - dodał.

 

Miejsce Czeleja zajął senator PiS Michał Seweryński. PO proponowała, by nowym wicemarszałkiem został Marek Borowski (niezrzeszony). Seweryński w głosowaniu otrzymał 57 głosów, a Borowskiego poparło 28 senatorów. 

 

Portal TVN24 informuje, że powodem rezygnacji Czeleja mogą być nie tylko powody osobiste. Oświadczenia majątkowe senatora jest analizowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Analiza nie oznacza, że trwa w tej sprawie kontrola. Ta zostanie wprowadzona, gdy funkcjonariusze nie będą mogli wyjaśnić wątpliwości, które pojawiają się w dokumentach.

Karczewski: Nie mam wiedzy, czy ma być usunięty z PiS

Sprawę skomentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Marszałek Czelej na poprzednim posiedzeniu klubu złożył rezygnację z powodów prywatnych i ta rezygnacja została przyjęta przez izbę, a także kierownictwo PiS - klubu i partii - powiedział. - Nic nie wiem o szczegółowej analizie oświadczenia senatora, już w tej chwili, Czeleja - dodał.

Karczewski dodał również, że nie ma w tym momencie żadnych informacji na temat ewentualnego usunięcia Czeleja z partii.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA