Aktualizacja: 31.01.2019 10:31 Publikacja: 31.01.2019 10:31
Foto: Adobe Stock
Radę Arbitrażową powołano zgodnie z postanowieniami nowego Statutu Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej, który wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2019 r. Na jego mocy organami Sądu są Rada Arbitrażowa i Dyrektor Generalny Sądu. Główną kompetencją Rady Arbitrażowej, której pracami kieruje Przewodniczący Rady, jest samorządne współkształtowanie i nadzór nad merytorycznymi aspektami działalności Sądu.
- Naszym celem jest zwiększenie wykorzystania potencjału Sądu Arbitrażowego w zakresie wsparcia biznesu w polubownym rozwiązywaniu sporów. Chcielibyśmy, aby członkowie Rady Arbitrażowej przyjęli na siebie trudną i wymagającą misję popularyzacji polubownego rozstrzygania sporów w Polsce i jednocześnie współkształtowali strategiczne kierunki rozwoju naszej instytucji. Zmiany w regulaminach postępowań, a także w organizacji pracy Sądu Arbitrażowego przy KIG stanowią często wyznacznik dla innych instytucji tego typu w Polsce, dlatego do współpracy zaprosiliśmy najznamienitszych przedstawicieli polskiego arbitrażu. Planujemy przeprowadzić otwartą dyskusję na temat potrzebnych zmian regulacyjnych i organizacyjnych z prawnikami, ale także biznesem, przy pełnym zachowaniu przyświecających nam zasad niezawisłego i bezstronnego rozstrzygania sporów powstających w obrocie gospodarczym – mówi Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas