fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

500 plus: nie trzeba już składać kolejnych wniosków

Adobe Stock
W tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia z programu „Rodzina 500+”. – Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r. Rodzice mogą być spokojni – tłumaczy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dotychczas z dniem 1 lipca rozpoczynał się nabór wniosków. W roku 2020 świadczenie przedłużane jest automatycznie o kolejny rok.

– W tym roku jest inaczej. Rodzice nie muszą składać od lipca nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy. W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. – tłumaczy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ponadto każdy, kto chce przystąpić do programu „Rodzina500+" moze to zrobić w każdej chwili za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz bankowości elektronicznej.

Ministerstwo wskazuje, że w kolejnym roku świadczenia będą tak samo przedłużane.

– Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach – zapewnia minister Marlena Maląg.

Źródło: MRPiPS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA