fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych

Adobe Stock
- Podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych do 1200 zł w ciągu pierwszych 90 dni posiadania praw do zasiłku - przewiduje prezydencka ustawa. . – Nie tylko chronimy miejsca pracy, ale też wspieramy tych, którzy pracę stracili – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszystkim udaje się utrzymać zatrudnienie. Rolą rządzących jest troska o tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dlatego oprócz wprowadzenia zapowiedzianego przez pana prezydenta Andrzeja Dudę dodatku solidarnościowego, czyli 1400 zł wsparcia przez okres 3 miesięcy dla osób, które utraciły pracę w wyniku epidemii, zdecydowaliśmy również o podwyższeniu zasiłku dla bezrobotnych – podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zasiłek dla bezrobotnych ma od 1 września br. wzrosnąć do 1200 zł. Tyle przez pierwsze 90 dni bez pracy będą otrzymywać zasiłkobiorcy. Po tym terminie kwota obniży się do 942,30 zł.

Co ważne podwyższona kwota ma dotyczyć nie tylko nowych rejestrujących się w urzędzie pracy, ale też tych, którzy pobierają już zasiłek.

Zasiłek w czerwcu świadczenie uległ waloryzacji. W związku z czym wzrósł do 881,30 zł w ciągu pierwszych 90 dni posiadania prawa do zasiłku, a po tym okresie – 692 zł.

Źródło: MRPiPS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA