fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca, emerytury, renty

Minister: emeryci dostaną obiecaną trzynastkę i czternastkę choć czasy są ciężkie

Adobe Stock
Czasy są ciężkie, ale pieniądze dla emerytów się znajdą – zapewnił wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z „Super Expressem”. Chodzi o trzynaste i czternaste emerytury obiecane przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Jak ustalił dziennik, wielu emerytów zgłasza się do swoich stowarzyszeń z obawami, czy pandemia koronawirusa nie zabierze im obiecanych świadczeń. 

- Miliony emerytów w tym bardzo ciężkim dla nich czasie czeka na realizację obietnic, czyli trzynastkę i czternastkę. Potrzeby seniorów są przecież duże, liczymy na to, że te pieniądze będą – stwierdziła szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska.

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed uspokaja:

- Będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2021 roku. Pragnę uspokoić miliony seniorów w całej sprawie, niech się nie boją. Pieniądze z trzynastek będą na wiosnę przyszłego roku, a z czternastek najpewniej w listopadzie – zaznacza Stanisław Szwed.

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki jeszcze w sierpniu napisał list do seniorów, w którym stanowczo stwierdził, że wypłata świadczeń emerytalnych nie jest zagrożona:

„Choć epidemia nie ustępuje i czekają nas jeszcze miesiące walki z wirusem, to jednego możecie być pewni. W pierwszej kolejności myślimy o tych, którzy są najbardziej potrzebujący” – napisał szef rządu. - "Wielu z Państwa zadaje sobie pytanie czy w czasie tak ogromnych wydatków starczy jeszcze pieniędzy na to, by zagwarantować 13. i obiecaną na przyszły rok 14. emeryturę. Chcę więc podkreślić, że właśnie środki na emerytury zagwarantowaliśmy w nowej ustawie budżetowej w pierwszej kolejności".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA