fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie

Dlaczego Porozumienie poparło podwyżkę podatków dla zamożnych w "Nowym Ładzie" PiS?

Prof. Wojciech Maksymowicz
Fot. tv.rp.pl
To co usłyszałem bardzo, bardzo mocno mnie rozczarowuje, ponieważ niebywale ogranicza szansę naprawy polskiej służby zdrowia - mówił w TVN24 poseł Porozumienia, były członek klubu PiS prof. Wojciech Maksymowicz pytany o ocenę "Polskiego Ładu" PiS.

Prof. Maksymowicz przyznał, że zdziwił się, iż Porozumienie poparło zapisy "Polskiego Ładu" dotyczące podwyższenia świadczeń podatkowych dla lepiej zarabiających Polaków.

- Sprawa była głosowana na zarządzie, należałem do tych, którzy nie poparli tych (rozwiązań) - dodał.

- Ja myślę, że partia, która zawsze mówiła o tym, że jest elementem centrowym sceny politycznej, która do tego obejmuje opieką przedsiębiorców, tutaj ma problem - ocenił prof. Maksymowicz.

Prof. Maksymowicz twierdzi, że argumentem za poparciem przez Porozumienie "Nowego Ładu" było to, że "mogło być o wiele gorzej".

- Zwiększenie składki zdrowotnej jest niezbędne, drugim mechanizmem jest zasilanie z budżetu - mówił też prof. Maksymowicz. Jak dodał "składka gwarantuje pieniądze", ponieważ zasilanie z budżetu jest "zawsze przedmiotem politycznych sporów".

Jednocześnie prof. Maksymowicz ubolewał nad centralizacją systemu ochrony zdrowia. - To jakaś choroba PiS, wszystko musi być centralne - ocenił.

Prof. Maksymowicz mówił też, że Zjednoczona Prawica to "nie jest zgodna rodzina".

- Ja uważam, że nie warto tkwić w tym układzie koalicyjnym i dlatego wystąpiłem z klubu - stwierdził również.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA