fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Zgorzelski: Po wakacjach może powstać nowe koło w Sejmie

Piotr Zgorzelski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Obóz pokłóconej prawicy coraz bardziej się kruszy. Szybciej niż chcieliby tego członkowie tej pokłóconej prawicy - mówił w rozmowie z TVN24 wicemarszałek Sejmu z PSL, Piotr Zgorzelski, komentując odejście z Porozumienia i przejście do Polski 2050 prof. Wojciecha Maksymowicza.

- Widać, że prof. Maksymowicz nie mógł wytrzymać polityki hakowej. Po raz pierwszy chcę pochwalić ugrupowanie Szymona Hołowni - jeżeli dochodzi do niego ktoś ze Zjednoczonej Prawicy to jest właściwy kierunek, tak trzeba robić - mówił Zgorzelski.

- Obowiązkiem opozycji jest albo zmienić władzę, albo zmusić władzę do zmian - dodał.

- Zawsze tak było, jest i będzie, że ugrupowanie, które wchodzi na scenę polityczną ma towarzyszący mu efekt świeżości. Chociaż uważam, że największym kapitałem politycznym Szymona Hołowni nie jest koło parlamentarne. Jego największym kapitałem politycznym jest wynik w wyborach prezydenckich - i póki co dość roztropnie ten kapitał wykorzystuje - mówił też Zgorzelski pytany o to, czy nie niepokoi go, że prof. Maksymowicz przechodzi do Polski 2050, a nie np. do PSL.

Wicemarszałek Sejmu mówił też, że wkrótce sytuacja Zjednoczonej Prawicy w parlamencie może stać się jeszcze trudniejsza.

- Po wakacjach jest szansa na to, że ta pokłócona prawica znów trochę skruszeje, bo na horyzoncie pojawia się możliwość powstania koła z byłych polityków obozu władzy - mówił.

A czy PSL nawiąże współpracę z Ireneuszem Rasiem i Pawłem Zalewskim, posłami wykluczonymi z PO? - Nie jest tajemnicą, że z nimi rozmawiamy - przyznał. - Takie rozmowy także są za nami na poziomie samorządowym. Tutaj też jest wielu samorządowców, którzy widzą sens budowania racjonalnego centrum - podkreślił.

Zgorzelski stwierdził, że prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami "w jakimś wymiarze personalno-parlamentarnym" dojdzie do nawiązania współpracy przez PSL-Koalicję Polską z Rasiem, Zalewskim lub senatorem Kazimierzem Michałem Ujazdowskim.

- Ogłosi to prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz - zaznaczył. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA