fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Kosiniak-Kamysz: Zwierzęta będą bardziej cierpieć wywożone za granicę

We wtorek w Warszawie protestowali rolnicy
AFP
- To nie jest żadna piątka dla zwierząt, tylko piątka przeciwko polskiemu gospodarzowi, polskiemu przedsiębiorcy - mówi o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Po godzinie 22 w Sejmie odbędzie się głosowanie ws. nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Rano w Warszawie przeciwko zmianom protestowali rolnicy, do których dołączyli politycy PSL i Konfederacji.

- Wierzę, że wielu senatorów Koalicji Obywatelskiej będzie stało po stronie praworządności - powiedział w rozmowie z Polsat News Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Uważam, że zwierzęta będą bardziej cierpieć jak będą przewożone 1000 km do ubojni na Słowacji, na Litwie, w Czechach czy gdzie indziej, w innych krajach, więc cierpienie może być większe - powiedział lider PSL.

– Te zmiany, które są zaproponowane, ważą cierpienie drobiu od cierpienia bydła. No to czym to ma się różnić? To jest obłudne - dodał Kosiniak-Kamysz.

- Podzieliła ta ustawa najpierw miasto i wieś w Polsce, podzieliła Polaków, a teraz dzieli jaszcze rolników, gospodarzy mieszkających na wsi. Ta zasada dziel i rządź jest patologiczna - mówił o złożonej przez PiS nowelizacji.

– Liczymy, że pan marszałek Grodzki, tak jak rzetelnie przeprowadził proces legislacyjny, tak jak robił dobrze konsultacje i tutaj szacunek dla pana marszałka Grodzkiego, zachowa się odważnie i przekona swoich senatorów do tego, żeby głosowali przeciwko ustawie źle przyjętej, niezgodnej z konstytucją, prawem europejskim - powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA