fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Polityk PSL o "Piątce dla zwierząt": Bolszewickie metody

tv.rp.pl
- Nie można stosować metod bolszewickich - ludzie, którzy prowadzą biznesy od wielu pokoleń dowiadują się, że w ciągu roku muszą zamknąć działalność - mówił o procedowanej przez Sejm tzw. Piątce dla zwierząt wicemarszałek Sejmu z PSL, Piotr Zgorzelski.

Sejm zajmuje się obecnie projektem ustawy, zgłoszonym przez PiS i popieranym przez Jarosława Kaczyńskiego, który zakazuje hodowli zwierząt futerkowych oraz eksportu z Polski mięsa pochodzącego z uboju rytualnego.

- Polscy rolnicy są oszukani, wyzyskani przez partię, na którą oni i całe środowisko wiejskie postawili - ocenił Zgorzelski.

Polityk PSL stwierdził jednocześnie - w kontekście tzw. Piątki dla zwierząt - że "eksponowanie problemu branży futerkowej i przykrywanie tym tematem pozostałych zapisów ustawy jest nieuczciwe".

- Tam jest wiele zapisów, które - w dużo większym stopniu - dotyczą większej liczby rolników niż przedstawiciele branży futerkowej - stwierdził Zgorzelski.

Polityk PSL projekt ustawy określił mianem "stosowania metod bolszewickich".

Jak mówił Zgorzelski popyt na futra będzie spadać w sposób naturalny. - Moda na futra coraz bardziej przechodzi do lamusa, rośnie świadomość ekologiczna, trendy modowe się zmieniają. Ta branża naturalną koleją rzeczy będzie się kurczyła, a jeśli będzie się kurczyła to należy jej stworzyć warunki do zamortyzowania biznesu, przebranżowienia się - tłumaczył.

Jednocześnie Zgorzelski stwierdził, że "podcinana jest branża produkująca mięso drobiowe i wołowe". - 40 proc. eksportu polskiego mięsa drobiowego i 30 proc. eksportu mięsa wołowego jest pozyskiwana w systemie halal czy koszer - wyliczał. W związku z tym projekt ustawy jest - zdaniem polityka PSL - "podrzynaniem gardła polskiemu rolnictwu". - Jest to ustawa antypolska - ocenił.

Pytany o ewentualne weto prezydenta wobec tej ustawy, Zgorzelski stwierdził, że na nie nie liczy. - Pan prezydent znikł, a jeszcze nie ma zimy. Na nartach jeszcze nie jeździ - ironizował Zgorzelski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA