fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Zgorzelski: PiS-owi nie będzie łatwo rządzić. Dla demokracji to może być korzystne

TV.RP.PL
- Koalicja Polska to projekt, który był budowany na najbliższe cztery lata, jako taki początek czegoś, co w najbliższych wyborach parlamentarnych, które przed nami, spowoduje, że bez Koalicji Polskiej nie można rządzić - mówił w RMF FM Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL.

Zgorzelski na pytanie czy obecnie bez "bez Koalicji Polskiej można rządzić" odparł: "Na razie".

- Wiemy, że ta większość dzisiaj jest niestabilna, co pokazuje chociażby wycofanie się Prawa i Sprawiedliwości z projektu 30-krotności - dodał, nawiązując do wtorkowej decyzji PiS o wycofaniu z porządku obrad projektu likwidującego limit 30-krotności średniego wynagrodzenia przy naliczaniu składek ZUS. Przeciwko temu projektowi protestowało wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy Porozumienie bez głosów którego Zjednoczona Prawica nie ma większości w Sejmie.

- Widać, że nie będzie łatwo PiS-owi rządzić. Co generalnie dla demokracji może okazać się bardzo pozytywne - dodał Zgorzelski.

Zgorzelski mówiąc o Zjednoczonej Prawicy stwierdził, że "widać, że król jest nagi, widać, że pieniędzy nie ma". Nawiązał przy tym do dwóch ustaw przyjętych przez Sejm w I czytaniu - chodzi o projekt nowelizacji ustawy o akcyzie, podnoszący akcyzę od alkoholu i wyrobów tytoniowych oraz zmiany przepisów umożliwiające finansowanie 13 emerytury z funduszu przeznaczonego pierwotnie na pomoc osobom niepełnosprawnym.

Jednocześnie poseł PSL stwierdził, że budżetu bez deficytu nie należy bronić za wszelką cenę. - Jeżeli za pomocą deficytu budżetowego moglibyśmy zlikwidować chociażby zadłużenie szpitali powiatowych, które są zamykane i dzięki którym czasami mieszkańcy polski powiatowej mogą uratować swoje zdrowie i życie. To ja jestem za tym, żeby deficyt budżetowy mógł być - wyjaśnił.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA