fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe

Kosiniak-Kamysz: Nauczyciele zachowali się odpowiedzialnie

Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
Jak na decyzję o zawieszeniu strajku reagują liderzy opozycji? - Rząd niestety nie pierwszy raz zawiódł. Dobrze, że odpowiedzialnie zachowali się nauczyciele – tak najważniejszą informację polityczną czwartku ocenia w rozmowie z „Rzeczpospolitą” lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W czwartek Sławomir Broniarz ogłosił, że ZNP zawiesza strajk do września. - Chcemy umożliwić uczniom zakończenie nauki - powiedział w środę przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. Informując o zawieszeniu trwającego od 8 kwietnia strajku podkreślał, że nauczyciele nie przystąpią do fasadowych negocjacji proponowanych przez rząd i nie składają broni. Zarzucił rządowi premiera Morawieckiego, że rząd tak samo gardzi nauczycielami, jak gardził lekarzami, niepełnosprawnymi, matkami.

- Ostatnie tygodnie pokazały, że rząd całkowicie zerwał dialog społeczny. Z nauczycielami trzeba rozmawiać, szkoda że PiS tego nie rozumie i próbowało siłą i fortelem obejść strajk – podkreśla w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wcześniej w Sejmie Kosiniak-Kamysz nazwał "farsą" planowane w piątek obrady okrągłego stołu w sprawie oświaty.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA