fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Premier Morawiecki: Nadchodzi czas na nowy ład

Premier RP Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki: Wiele instytucji wciąż czeka na usprawnienie, np. wymiar sprawiedliwości
Fotorzepa/ Michał Kolanko
W styczniu przedstawimy kompleksowy plan społeczno-gospodarczy. Teraz koncentrujemy się na programie szczepień – mówi specjalnie dla „Rzeczpospolitej” premier RP.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą" premier Mateusz Morawiecki mówi o nowych pomysłach, które zostaną zaprezentowane w styczniu i mają pokazać wizję obozu rządzącego, jak będzie wyglądała Polska po pandemii.

Bo świat – jak zauważa premier – wchodzi w czas głębokiej przebudowy. – To potężne wydatki na usprawnienie służby zdrowia i służb sanitarnych, przebudowa systemu edukacyjnego, tak by lepiej odpowiadał na wyzwania gospodarcze – zapowiada premier.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński: Europa musi szanować naszą tożsamość i kulturę

Mateusz Morawiecki mówi też o nowych propozycjach dotyczących mieszkalnictwa, zmianach w sądownictwie, cyfryzacji i wsparciu dla kolejnych inwestycji w Polsce.

– Chcemy współpracować z wszystkimi, ale chcemy też pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, czyli mniejszym, mniej zamożnym samorządom – mówi.

Premier jest optymistą, jeśli chodzi o następne lata dla Polski, chociaż zauważa deficyty ostatnich kilkudziesięciu lat transformacji. – Powód, dla którego jestem optymistą co do trzeciej dekady XXI wieku i uważam, że ona może być złotą dekadą dla Polski, to fakt, że zdajemy sobie z tych deficytów sprawę i mamy instrumenty, żeby im przeciwdziałać – twierdzi Morawiecki.

Szef rządu mówi też o współpracy z nową administracją w USA i odnosi się do słów prezesa PiS o przejściu na emeryturę. – Mam nadzieję, że tak tylko sobie zażartował – mówi.

Przeczytaj: Wywiad z Mateuszem Morawieckim. „Polskę czeka złota dekada”

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA