fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Zbigniew Gryglas: Tusk został chłodno przyjęty w Polsce

rp.pl
- Nie sądzę, żeby powrót Donalda Tuska do polityki polskiej był skuteczny - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Zbigniew Gryglas, wiceprzewodniczący Porozumienia.

Zbigniew Gryglas wypowiedział się na temat kontrowersyjnego tweeta Donalda Tuska porównującego rząd PiS do działań Kremla. - Na takie zachowania trzeba od razu reagować. Uważam, że tego typu wpisy oddalają Tuska od polskiej polityki. Przypomnijmy, że mamy najgorsze skojarzenia z wywożeniem spraw wewnętrznych na pole międzynarodowe, kojarzy się to z wyjazdami do Moskwy i sięgania po instrukcje tamtych władz. Donald Tusk mówił, że będzie starał się zachować bezstronność w swojej pracy, a jest zupełnie inaczej. Kiedy byłem w Warszawie 11 listopada na uroczystościach, zauważyłem, że przyjęcie polityka było bardzo chłodne. Przedstawicielka mniejszości polskiej na Litwie obecna na obchodach była cieplej przyjęta niż Donald Tusk – przypomniał.

Gryglas skomentował również relacje pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a ministrem z MON. - Trochę rozumiem pana prezydenta. Dla mnie minister Macierewicz jest postacią niejednoznaczną, dostrzegam pozytywy i negatywy działania szefa MON. Zasługami działań polityka są m. in. obrona terytorialna czy zakup rakiet Patriot. Wierzę głęboko, że panowie usiądą do stołu i dojdą do wspólnego porozumienia – powiedział.

Zapytany o przyszłe plany polityczne ugrupowania Porozumienie powiedział, że jest wiele pomysłów na działanie. - Ludzie, którzy są w najlepszej formie powinni zacząć grać i wejść do struktur rządowych. Oprócz pierwszego składu musi być długa lista rezerwowych. Nasze ugrupowanie będzie stawiać mocno na gospodarkę - trzeba doprowadzić do jej eksplozji w Polsce. Obecny wzrost nas nie zadowala, chcemy przecież szybciej gonić kraje zachodnie. Planujemy skomponować skład Rady Gospodarczej i w ramach jej prac przygotować program ekonomiczny. Mamy zamiar obniżyć podatek dla małych i mikroprzedsiębiorców. Planujemy wdrożyć plan liberalizacji obrotów ziemią – dodał.

 

Polityk wypowiedział się też na temat kandydatów Zjednoczonej Prawicy na stanowisko prezydenta Warszawy. - Nasze procedury są bardziej demokratyczne w porównaniu do partii opozycyjnych. Przecież kandydat z Platformy został powołany przez przewodniczącego partii, natomiast w Zjednoczonej Prawicy odbywają się prawybory. W Warszawie trzeba poprawić stan dzielnicy Pragi, zrobić bulwary, i otworzyć miasto na rzekę. Kolejną rzeczą, którą należy zmienić jest odwaga w inwestycjach. Trzeba dzisiaj wizji i odwagi dla Warszawy, i ja ją mam – podkreślił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA