fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tusk: Polska wygląda tak, jakbym tam był

Donald Tusk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Polska wygląda mniej więcej tak samo jakbym ja tam był - stwierdził były polski premier, a obecnie szef Rady Europejskiej Donald Tusk w rozmowie z "Politico".

Tusk przekonywał, że nie należy przeceniać roli konkretnego człowieka w polityce. Dodał, że nie jest tak, iż wyniki wyborcze PO były zależne od niego. - Dlatego myślę, że sytuacja jest mniej więcej taka jak by była gdybym nadal był premierem - zaznaczył.

Oceniając sytuację na polskiej scenie politycznej Tusk stwierdził, że w Polsce, podobnie jak w innych krajach Europy, "wielu ludzi sprawia wrażenie zmęczonych tradycyjnymi formami demokracji i tradycyjnymi partiami politycznymi".

Tusk stwierdził również, że "Polska, niezależnie od tego, kto wygra wybory, jest ciągle przykładem ewidentnego sukcesu w Europie i dlatego w sumie jest to dla mnie ważniejsze niż losy partii, którą założyłem i której byłem liderem". Dodał jednak, że - jego zdaniem - po wyborach nie musi dojść do zmiany koalicji, a PO może osiągnąć lepszy wynik niż "niektórzy dzisiaj sądzą".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA