fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wkrótce wspólne wystąpienie Kaczyńskiego i Kukiza

prezes PiS Jarosław Kaczyński, lider Kukiz'15 Paweł Kukiz
Fotorzepa, Jerzy Dudek, Jakub Czermiński
Za trzy dni odbędzie się wspólne wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i lidera koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Pawła Kukiza - poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Pod koniec maja ugrupowanie Pawła Kukiza podpisało z Prawem i Sprawiedliwością porozumienie programowe. Lider Kukiz'15 mówił, że jednym z elementów umowy jest uchwalenie ustawy antykorupcyjnej.

Zgłoszony przez posłów PiS, Kukiz'15 i koła Polskie Sprawy projekt przewidujący zmiany m.in. w Kodeksie karnym, ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz ustawie o partiach politycznych wpłynął do Sejmu na początku czerwca.

Dowiedz się więcej:
Ustawa antykorupcyjna PiS i Kukiz'15 wpłynęła do Sejmu

W ostatnim czasie między PiS a Kukiz'15 trwały rozmowy dotyczące porozumienia programowego. Paweł Kukiz deklarował, że zależy mu na wprowadzeniu ustawy antykorupcyjnej, instytucji sędziów pokoju oraz zmian w ordynacji wyborczej. Pytany o porozumienie z PiS mówił, że jest gotów współpracować "z każdym, kto zmieni ustrój nadający PSL, Platformom, czy PiS-om nadrzędną rolę nad obywatelem".

W piątek rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska poinformowała w mediach społecznościowych, że wspólne wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i Pawła Kukiza odbędzie się w poniedziałek 14 czerwca. Czerwińska nie przedstawiła szczegółów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA