fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Przyjęcie Funduszu Odbudowy. Kto zyskał, a kto stracił?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
PAP/Leszek Szymański
Zdaniem ankietowanym na przyjęciu przez Sejm ustawy ratyfikującej Europejski Fundusz Odbudowy najwięcej zyskało Prawo i Sprawiedliwości. Najwięcej straciła Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Ostra debata w Sejmie przybliżyła Polskę do zatwierdzenia decyzji o zasobach własnych UE. Koalicji Obywatelskiej nie udało się przełożyć głosowania.

Ostatecznie 290 posłów głosowało za rządowym projektem ustawy w tej sprawie, przeciwko było tylko 33, za to 133 wstrzymało się od głosu. Za ratyfikacją głosowali m.in. posłowie PiS, Lewicy, PSL i Polski 2050.

Zdaniem ankietowanych, najwięcej na przyjęciu ustawy zyskało Prawo i Sprawiedliwość. Odpowiedziało w ten sposób 47,5 proc. respondentów. 

Aż 35,2 proc. osób nie potrafiło wskazać konkretnej partii, a 23,5 proc. odpowiedziało, że Lewica. Na kolejnych miejscach wymieniono Porozumienie Jarosława Gowina (9,1 proc.) i PSL (7,9 proc.)/

Po głosowaniu najwięcej straciła Koalicja Obywatelska. Odpowiedziało w ten sposób 38 proc. badanych. 15,2 proc. ankietowanych wskazało Solidarną Polskę, a 10,8 proc. Lewicę.

Badanie przeprowadzono 7 maja na grupie 1000 osób.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA