fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Izraelskie lotnictwo ćwiczy na pograniczu. "Będą eksplozje"

Izraelski samolot bezzałogowy
AFP
Izraelskie lotnictwo rozpoczęło niezapowiedziane ćwiczenia w pobliżu północnej granicy kraju - poinformowała izraelska armia. Ćwiczenia mają "poprawić gotowość bojową".

Armia informuje, że w czasie ćwiczeń - które potrwają do środy - w całym kraju będzie można zaobserwować zwiększony ruch powietrzny. Ponadto w północnej części Izraela "słyszalne będą eksplozje".

W trakcie ćwiczeń mają zostać przeprowadzone "symulacje scenariuszy bojowych".

Ćwiczone będą: utrzymywanie dominacji w przestrzeni powietrznej, ochrona przestrzeni powietrznej Izraela, a także przeprowadzenie uderzeń i prowadzenie działań wywiadowczych.

Informacja o ćwiczeniach pojawiła się w tym samym czasie, gdy syryjska armia poinformowała o przeprowadzeniu przez izraelskie lotnictwo ataku na cele w pobliżu Damaszku.

Izraelskie lotnictwo w ostatnich latach przeprowadzało liczne ataki na cele związane z obecnością irańskich sił, wspieranych przez Iran milicji oraz Hezbollahu w Syrii.

Izrael obawia się, że Iran wykorzystuje wojnę domową w Syrii do umocnienia obecności wojskowej w tym kraju i stworzenie w nim przyczółków do przyszłej agresji na Izrael.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA